Okruh naučnou stezkou Chuchelský háj

Tip na výlet v okolí Sádek Praha Lahovice

Tentokrát jsme vybrali procházku přírodní rezervací Chuchelský háj, kterou vede i naučná stezka. Před nebo po výletu se můžete stavit na sádkách a koupit si zdravou čerstvou rybu z jihočeských rybníků. Po takové vycházce na čerstvém vzduchu bude chutnat dvojnásobně. Tip na výlet měří 4,8 km a zabere Vám cca 2 hodiny. Pokud půjdete na výlet s dětmi počítejte s delším časem na prohlídku minizoo a zastávky na několika dětských hřištích na trase.

Popis výletu – okruh Chuchelským hájem

Výchozím bodem je parkoviště u podjezdu v Malé Chuchli. Pokud bude plné, můžete zaparkovat u nedalekého Hornbachu. U parkoviště se napojíte na naučnou stezku Chuchelský háj, která vás provede touto přírodní rezervací. Na cestě vás čeká několik zastávek. Za zmínku stojí studánka Mariánský pramen, kostel narození Panny Marie, zookoutek nebo kostel sv. Jana Nepomuckého s výhledem na Prahu.

Mapa výletu

Fotografie výletu

Parkoviště
Naučná stezka
mini Zoo
Dětské hřiště
Zoo koutek
Kostel

Výhled na prahu

Další informace k tipu na výlet

Sádky Lahovice mají v sobotu otevřeno od 9 do 13, ve všední dny 9:00 – 11:45 a 12:30 – 18:00. Pro jistotu si raději vždy prohlédněte aktuální otevírací dobu ať nepromeškáte možnost nákupu ryb.

Informace k zajímavým bodům výletu

Mariánský pramen

Mariánský pramen v Chuchelském háji patří k nejsilnějším pramenům v Praze. Věřilo se, že voda z tohoto pramene má zázračné léčebné účinky. Je zasvěcen svatému Janu Nepomuckému, který touto cestou chodíval do Zbraslavi. Vodu ze zázračného Mariánského pramene si prý nechala posílat i císařovna Marie Terezie.

Kostel narození Panny Marie

Kostel Narození Panny Marie v Malé Chuchli je postaven na základech bývalého románského kostela. Pražský biskup Řehoř ho na konci 13. století předal Zbraslavskému klášteru. Současný pozdně barokní kostel byl vysvěcen v roce 1774, do roku 1948 se mu říkalo kostel Jména Panny Marie. Dnes patří k faře u kostela sv. Filipa a Jakuba v Praze – Zlíchově.

Zookoutek Malá Chuchle

Tuto lesní zoo najdete u hájovny v Chuchelském háji, je volně přístupná celý rok. Z bezprostřední blízkosti tu můžete pozorovat kozy, jeleny, muflony, daňky, ovce, divoká prasata, výra, káně, sojku i rysa ostrovida.

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel svatého Jana Nepomuckého je katolický barokní kostel z roku 1729. Byl vybudován jako poděkování polského šlechtice, který se měl zázračně uzdravit v místních lázních. Kdysi tudy vedla stará cesta z Prahy na Zbraslav. Svatý Jan Nepomucký po ní putoval k posvátnému obrazu Panny Marie Zbraslavské. Proto byl kostel zasvěcen jemu.

Vyhlídkové místo u kostela sv. Jana Nepomuckého

Za kostelem svatého Jana Nepomuckého je snadno přehlédnutelné vyhlídkové místo, které by ovšem byla velká škoda minout. Vzhledem k poloze kostela na vrcholu zalesněné stráně je odtud krásný výhled na Prahu.

Odkazy – tip na výlet – Okruh chuchelským hájem

Komentáře

Tento článek zatím nemá komentáře.

Komentáře k tipu na výlet

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.

Před odesláním zprávy zkontrolujte správnost textu pomocí tlačítka "Náhled". Až poté bude možno zprávu odeslat.


Tipy na výlet - sádky Praha Lahovice

Přívoz Modřany

Vydejte se na výlet do Modřan, objevte naučné stezky, místní přírodu a zažijte romantickou plavbu modřanským přívozem do Lahovic, kde v našich sádkách koupíte skvělou čerstvou rybu z třeboňských rybníků.

Přívozem P6 pro sladkovodní ryby z Třeboně

Spojte překonání Vltavy přívozem s nákupem sladkovodních ryb na sádkách Lahovice. Podívejte se kde v okolí Lahovic můžete vyrazit na výlet.

Kudy z nudy Praha - tipy na výlet

Tipy na výlet v Praze v okolí prodejny ryb na Sádky Lahovice z portálu Kudy z Nudy. Vyrazte na výlet a spojte ho s nákupem sladkovodní ryby přímo od Třeboňských rybářů.