Výlet - vodní elektrárna Modřany

Tip na výlet podél Vltavy s možností zakoupení čerstvých ryb

Zveme Vás na příjemnou nenáročnou procházku po břehu Vltavy k malé vodní elektrárně Modřany s výhledem na jez a plavební kanál. Cestou si můžete na sádkách v Praze Lahovicích koupít čerstvé sladkovodní ryby i třeboňského kapra přímo od třeboňských rybářů.

Popis výletu

Výchozím bodem výletu je parkoviště u sádek v Lahovicích. Výlet vám zabere zhruba hodinu času. Procházka tam i zpět měří necelé 4 km.

Od parkoviště se vydejte směrem k lahovické nádrži až k Vltavě. Podél břehu pokračujte směrem do centra města. Budete míjet přívoz do Modřan, který od dubna do října jezdí každých 20 minut. U něj se můžete občerstvit v místním stánku. Pokračujte po břehu Vltavy, zhruba po 700 metrech dojdete k malé vodní elektrárně Modřany, kde se vám naskytne jedinečný pohled na modřanský jez a plavební komoru. Pokračujte kousek po cestě kolem elektrárny až na špičku poloostrůvku, ze kterého je krásný výhled na celý jez i elektrárnu.

Teď už zbývá vrátit se pomalu zpět do Lahovic, v sádkách si koupit čerstvou rybu a úkol je splněn.

Mapa výletu

Fotografie k výletu

Malá vodní elektrárna Modřany

Další informace k tipu na výlet

Mějte ale na paměti, že v sobotu mají sádky otevřeno od 9 do 13, ve všední dny 9:00 – 11:45 a 12:30 – 18:00. Pro jistotu si raději vždy prohlédněte aktuální otevírací dobu.

Komentáře

Tento článek zatím nemá komentáře.

Komentář k výletu Vodní elektrárna Modřany

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.

Před odesláním zprávy zkontrolujte správnost textu pomocí tlačítka "Náhled". Až poté bude možno zprávu odeslat.


Tipy na výlet - sádky Praha Lahovice

Přívoz Modřany

Vydejte se na výlet do Modřan, objevte naučné stezky, místní přírodu a zažijte romantickou plavbu modřanským přívozem do Lahovic, kde v našich sádkách koupíte skvělou čerstvou rybu z třeboňských rybníků.

Přívozem P6 pro sladkovodní ryby z Třeboně

Spojte překonání Vltavy přívozem s nákupem sladkovodních ryb na sádkách Lahovice. Podívejte se kde v okolí Lahovic můžete vyrazit na výlet.

Kudy z nudy Praha - tipy na výlet

Tipy na výlet v Praze v okolí prodejny ryb na Sádky Lahovice z portálu Kudy z Nudy. Vyrazte na výlet a spojte ho s nákupem sladkovodní ryby přímo od Třeboňských rybářů.